5th Biënnale KUNST AAN DE KADE 2019

5th BIENNALE Kunst aan de Kade, 2019. September 6th till November 8th, 2019. With professional JURY: Peter Buisman (Kunstweek/NABK) and Cees Eijkelenboom.  AWARD Biënnale Kunst aan de Kade 2019: unica Bikkel glass art,  won by Noëlle van der Hagen and Twan Oei, 1th place. 2th place/nomination to Salman Ezzammoury. 3th place/nomination to Dina Dressen.

AWARD Kunst aan de Kade 2019. Unica Glass Bikkel Artist. www.bikkelartist.com

Proud to winners of AWARD Biennale Kunst aan de Kade: 2011, Loes van der Holst. 2013, Shahaila Winklaar. 2015, Renee Middelkoop. 2017, Saskia Huitema. 2019, Noëlle van der Hagen and Twan Oei.

Participant Artists 5th Biennale 2019: Bikkel, Shahaila Winklaar, Cornelius, Mieke Schut, Max BarisFrea Lenger, Hanneke van Vliet, Josje Verton, Derya Zenginoglu, Salman Ezzammoury, Hilde Engelen, Noelle van der Hagen/Twan Oei, Catherine Cathier, Irene Bruns, Dina Dressen, Lasse van den Dikkenberg, Bikkel Artist with SOLO exhibition at meeting room “Heiltje”, 1th floor. Bikkel of course is excluded from being eligible for the Award.

Derya Zenginoglu. www.deryazenginoglu.nl. Derya’s installaties vormen de verbeelding die de kunst met wetenschap verbindt. Organische vormen die weergeven dat wat nu onwaarschijnlijk lijkt in de toekomst werkelijkheid kan worden.

Lasse van den Dikkenberg (1993). www.lassevandendikkenberg.nl. Ik maak figuratief grafisch werk. Met mijn linosneden probeer ik politieke en maatschappelijke onderwerpen te belichten, naast onderwerpen als dans en muziek. Ik houd me vooral bezig met grafische kunst omdat ik de techniek hiervan erg boeiend vind.

Frea Lenger. www.frealenger.nl. Mijn werk is een wisselwerking met maatschappij, verbindingen zoeken, communicatie tussen mensen, deze geven inspiratie, dit abstract te vertalen in kleuren en vormen. Het werk kan kleurrijk zijn, maar ook ingetogen.

Hilde Engelen. www.hildeengelen.nl. Jaren heb ik als psychiater mensen in hun proces mogen begeleiden. Daarin heeft het veld van ruimte en stilte, waarin alles er mocht zijn, mij en mijn cliënten gedragen. Ik ben geïnspireerd door het licht. Wat innerlijk leeft, wordt zichtbaar. Wat zichtbaar wordt, gedragen in een veld van stilte, krijgt ruimte.

Catherine Gathier. www.catherinegathier.nl. Ik maak meest realistisch en figuratief werk, veel landschappen en van tijd tot tijd stillevens. Daarnaast experimenteer ik af en toe met nieuwe (abstracte) technieken die ik dan weer combineer met realisme.

Josje Verton. www.josjeverton.nl. Inspiratiebron is steeds weer: Het Water, De Lucht en De Dijk. De manier van werken varieert. De basis is acrylverf op linnen. Het resultaat is een Waterwerk, Luchtwerk of Dijkwerk!

Dina Dressen. www.dinadressen.nl. Dit werk is deel van een groot proces dat plaatsvindt in het atelier. Hoe dichterbij je komt, hoe meer je ziet, hoe meer je je verbeelding kunt laten spreken. De materialen zijn puur inkt en katoen. Het werk neemt een onverklaarbare diepte met zich mee en dit is een van mijn grootste inspiratie bronnen.

Irene Bruns. www.irenebruns.nl. M’n werk gaat vaak over Moeder natuur en hoe we met elkaar omgaan. Dit werk gaat over uitbuiting van textielarbeidsters, ik heb geprobeerd ze waarde te geven met het borduren en ze een aureool te geven wat ook aangeeft dat iedereen verbonden is met elkaar.

Shahaila Winklaar. www.winklaar.nl. Ik werk voornamelijk met lijnen, meestal in berkenhout. Oude meesterwerken zijn gegraveerd in ons collectieve geheugen en een deel van ons erfgoed. Ik ben gefascineerd door de nodige lijnen voor de herkenning van meesterwerken.

Hanneke van Vliet. www.hannekevanvliet.nl. Mijn werk is abstract. Mijn inspiratie haal ik uit heel diverse bronnen. Zoals bijvoorbeeld een opvallende schaduw van een gebouw of een herhalend patroon in de natuur. In 2007 ontdekte ik bij toeval een techniek om klei in plakjes te verwerken. Dat is sindsdien de basis van al mijn werk.

Cornelius. www.CorneliusArt.com. Art has no Words, is het een figuur? is het water? is het regen? is het bloed ? is het blauw van de zee? is het geel van de hoop?

Noëlle van der Hagen/Twan Oei www.noellevanderhagen.nl. Een dialoog tussen licht, golvend organza, draad en lood, een illusie van beweging.

Max Baris. De onderwerpen van de schilderijen zijn alledaags, meestal beeldvullend weergegeven, geïsoleerd van hun omgeving. Soms is het werk ruw opgezet, soms fijn uitgewerkt, maar altijd trefzeker. Hij neemt je mee op een stedentrip in de buurt of naar een verre bestemming.

Mieke Schut. www.miekeschut.nl. Als portretschilder maak ik kleurrijke, karakteristieke portretten in olieverf. Ik laat mij hierbij graag inspireren door andere culturen, vanwege de prachtige kleuren en bijzondere uitstraling.

Salman Ezzammoury. www.salmanezzammoury.com. Salman Ezzammoury, geboren in Tetouan (Maroc), woonachtig in Nederland. Opleiding fotografie aan de Fotovakschool in Apeldoorn en grafische technieken aan Sivako in Utrecht. Salman gebruikt allerlei technieken ontleend aan de beeldende kunst, om zijn foto’s te bewerken. Via zijn afbeeldingen probeert hij zijn gevoelsbeleving tot uitdrukking te brengen.

Bikkel Artist. www.bikkelartist.com. From Netherlands, born at Curaçao – Bikkel’s process of working is spontaneous and she works with vibrant colors and forms. Everything reflects the warmth of her iland of birth, Curaçao.

SOLO Bikkel at meeting room “Heiltje”, 1e floor of Gallery Kunst aan de Kade. Bikkel exhibit with seven selfportraits, made in 2019, mixed medium, 80x60cm each. www.bikkelartist.com.